آی آر مال یک فروشگاه اینترنتی است که کاربران می توانند از طریق بستر سایت آی آر مال اقدام به خرید کالا کنند.

همچنین تامین کنندگان کالا (فروشندگان) می توانند از طریق سایت آی آر مال اقدام به معرفی و فروش محصولات خود نمایند.

قوانین آی آر مال به منظور شفافیت و حفظ حقوق کاربران، مشتریان و تامین کنندگان می باشد و رعایت قوانین از طرف مشتریان و فروشندگان الزامی است.

کلیه قوانین، مقررات، فرآیند ها و رویه های آی آر مال بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، حمایت از حقوق مصرف کننده و قوانین تجارت الکترونیک می باشد و عضویت در سایت آی آر مال به منزله پذیرش، اطلاع و آگاهی از قوانین آی آر مال می باشد و کاربران موظف به رعایت و پیروی از این قوانین می باشند.

توجه: چنانچه قوانین آی آر مال تغییر کند، در همین صفحه قوانین بروزرسانی خواهد شد و تا زمانی که کاربران، مشتریان و تامین کنندگان از خدمات آی آر مال استفاده می کنند، به منزله پذیرش کامل تغییرات از سوی ایشان می باشد و حق هرگونه اعتراض نسبت به قوانین و تغییرات قوانین را از خود سلب می نمایند.

کاربر:

به شخص حقیقی یا حقوقی که در سایت آی آر مال ثبت نام کند، کاربر اطلاق می شود.

مشتری:

به کاربری که در سایت آی آر مال اقدام به ثبت سفارش کند، مشتری اطلاق می شود.

تامین کننده (فروشنده):

به کاربری که در بستر سایت آی آر مال اقدام به ثبت، معرفی و فروش کالا های خود کند، تامین کننده اطلاق می شود.

توجه: ثبت اطلاعات در حساب کاربری سایت توسط کاربر به منزله تایید صحت اطلاعات از سوی وی می باشد.

روز کاری:

روزهای کاری در آی آر مال شنبه تا چهارشنبه هرهفته از ساعت 8:30 الی 17:30 می باشد و پاسخگویی، پردازش، پیگیری و … از سوی آی آر مال در روزها و ساعت های کاری انجام می شود.

روز غیر کاری:
روزهایی که در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز تعطیل مشخص شده است، روز غیر کاری است و این روز ها باید از طریق اطلاع رسانی عمومی اعلام شده باشند.

ارتباط الکترونیکی:

هنگامی که کاربران، مشتریان و تامین کنندگان از خدمات آی آر مال استفاده می کنند، موافقت می نمایند تا آی آر مال از طریق ارتباط الکترونیکی (ایمیل، پیامک، پیام رسان ها و سایر سرویس های الکترونیکی) به درخواست آن ها پاسخ دهد. آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه ثبت شده توسط کاربر در سایت آی آر مال، تنها آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه رسمی و مورد تایید کاربر می باشد و تمام مکاتبات، پاسخ ها و پیگیری های آی آر مال از طریق آن ها صورت می گیرد.

“ثبت سفارش” اطلاعات محصولات نظیر نام، مشخصات، تصاویر، ویژگی ها، قیمت و موجودی توسط تیم آی آر مال بر اساس اطلاعات اعلام شده از سوی تامین کنندگان بر روی سایت ثبت می شوند و به منزله تایید صحت اطلاعات از سوی تامین کننده کالا می باشد. مسئولیت انتخاب کالا بر عهده کاربر می باشد و آی آر مال مسئولیتی درباره انتخاب کاربر نخواهد داشت.

توجه: با آنکه سعی می شود رنگ کالا ها مطابق با رنگ واقعی آن ها باشند اما کاربران و مشتریان باید توجه داشته باشند در نمایشگر های مختلف رنگ کالا ها ممکن است اندکی با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

(راهنمای ثبت سفارش)”روش های پرداخت وجه”

پرداخت وجه سفارش در سایت آی آر مال از دو طریق امکان پذیر می باشد:
پرداخت اینترنتی:
کاربران می توانند از طریق درگاه های معتبر موجود در سایت آی آر مال اقدام به پرداخت وجه از طریق این درگاه ها باشند.

توجه داشته باشید برای پرداخت وجه به صورت اینترنتی از طریق درگاه اینترنتی، کارت بانکی شما باید عضو شبکه شتاب باشد و رمز دوم کارت بانکی شما فعال باشد.

پرداخت در محل:
در این روش می توانید در هنگام دریافت سفارش خود، وجه سفارش را به پیک پرداخت نمایید.

این روش در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر است.

کد تخفیف:
در صورت داشتن کد تخفیف می توانید در زمان ثبت سفارش کد تخفیف خود را بر روی سبد خرید خود اعمال نمایید.

توجه داشته باشید کد تخفیف بر روی محصولات تخفیف دار اعمال نخواهند شد.

همچنین کد های تخفیف محدودیت تعداد استفاده و محدودیت زمانی استفاده دارند. در صورت انقضای زمان استفاده و یا اتمام تعداد استفاده از این کد ها، کد تخفیف غیر فعال خواهد شد.

“رویه های ارسال”

ارسال مرسوله ها از دو طریق پست و پیک شهری صورت می گیرد. سفارش های مناطق 22 گانه شهر تهران از طریق پیک برای کاربر ارسال خواهند شد. سفارش های سایر مناطق ایران به جز شهر تهران از طریق پست جمهوری اسلامی ارسال می شود.

آی آر مال متعهد است تا سفارش های شهر تهران را در بازه ی انتخاب شده توسط کاربر در زمان ثبت سفارش به دست ایشان برساند. در صورت هرگونه تغییر زمان ارسال از سوی آی آر مال از طریق تماس تلفنی با شماره همراه و ثابت ثبت شده توسط کاربر یا پیامک به شماره همراه کاربر یا ارسال ایمیل به ایمیل ثبت شده توسط کاربر اطلاع رسانی خواهد شد و جهت تغییر زمان ارسال با ایشان هماهنگی لازم را انجام می دهد.

در صورت عدم پاسخگویی مشتری به تماس آی آر مال سفارش پس از سه روز لغو خواهد شد و وجه پرداخت شده به شماره کارتی که از آن وجه سفارش پرداخت شده است، عودت داده می شود.

بازه های ارسال:

بازه ارسال سفارش ها در شهر تهران در دو بازه صبح 9-14 و عصر 14 – 19 خواهد بود و امکان ارسال سفارش خارج از این بازه ها وجود نخواهد داشت. همچنین امکان اعلام زمان دقیق تحویل کالا وجود نخواهد داشت و سفارش با توجه به بازه ی انتخاب شده در همان بازه زمانی تحویل داده می شود.

تاریخ ارسال سفارش از طریق پست:
زمان اعلام شده در زمان ثبت سفارش، زمان تحویل مرسوله به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران می باشد و پس از ارسال مرسوله کد رهگیری از طریق پیامک برای مشتری ارسال می شود. مشتری می تواند با استفاده از طریق کد مرسوله وضعیت سفارش خود را سامانه پست جمهوری اسلامی ایران پیگیری نماید.

هزینه ارسال:

تهران: هزینه ارسال مرسوله توسط پیک در مناطق 22 گانه شهر تهران 15000 تومان می باشد.

شهرستان: هزینه ارسال سفارش با توجه به وزن و شهر مقصد متفاوت می باشد. هزینه ارسال در زمان ثبت سفارش به کاربر نمایش داده می شود.

“چک کردن مرسوله در زمان تحویل”

مشتری موظف است در زمان تحویل مرسوله در حضور پیک یا مامور پست مرسوله خود را از نظر تعداد اقلام، تطابق سفارش و کالای ارسال شده و سلامت ظاهری بررسی کند و پس از تایید موارد فوق، مرسوله خود را تحویل گیرد.

قابل ذکر است تایید و امضای رسید تحویل پیک یا مامور پست به منزله تایید صحت و سلامت و تطابق سفارش خواهد بود و پس از آن حق هرگونه اعتراض نسبت به موارد فوق را از خود سلب می نماید.

توجه: در هنگام دریافت مرسوله توجه داشته باشید بسته بندی مرسوله نباید به هیچ عنوان مخدوش باشد، در صورت مخدوش بودن بسته بندی از دریافت مرسوله خودداری نمایید.

“بازگشت کالا”

ضمانت بازگشت کالا

ضمانت 7 روزه بازگشت کالا از خدمات آی آر مال می باشد که به منظور رفاه حال مشتریان در نظر گرفته شده است. طبق قوانین ذیل کاربر در صورت در خواست می تواند از ضمانت 7 روزه کالا استفاده نماید.

قوانین و شرایط عمومی بازگشت کالا:

مشتری موظف است طبق شرایط ذکر شده در بخش ارسال در حضور پیک یا مامور پست مرسوله خود را بررسی کند و در صورت انطباق سفارش با اقلام موجود در مرسوله و سلامت فیزیکی و ظاهری آن ها، مرسوله را دریافت نماید.

مشتریان عزیز باید توجه داشته باشند در صورت مخدوش بودن مرسوله یا وجود آسیب فیزیکی از دریافت مرسوله خود داری نمایند. هرگونه دخل و تصرف در کالا، استفاده از آن، باز کردن یا مخدوش کردن پلمپ، پاره شدن لیبل مانع از امکان انصراف از خرید و بازگشت کالا می شود. لذا قبل از بازکردن و استفاده از کالا به تاریخ انقضا، گارانتی، تطابق کالا با سفارش و سایر موارد که می تواند منجر به عدم امکان اتصراف از خرید شود، توجه داشته باشید.

نکته1: با توجه به دستور سازمان غذا و دارو، امکان انصراف از خرید و عودت کالای ها بهداشتی (لوازم آرایشی و بهداشتی، لباس زیر و مایو، عطر و ادکلن و…) امکان پذیر نمی باشد.
نکته 2: امکان عودت گوشی های موبایل به هیچ عنوان وجود ندارد.

توجه داشته باشید هرگونه هزینه و تبعات در صورت عودت کالا بدون هماهنگی و اطلاع رسانی با واحد پشتیبانی و بررسی و تایید ایشان بر عهده مشتری می باشد.

ایراد در کالا:

درصورت وجود ایراد در کالای دریافت شده مشتریان می توانند حداکثر تا 24 ساعت (یک روز کاری) مورد را به پشتیبانی آی آر مال اعلام نمایند. در صورت عدم اعلام مورد در بازه زمانی مقرر امکان عودت یا تعویض کالا وجود نخواهد داشت.

واحد پشتیبانی آی آر مال پس از بررسی درخواست شما، راهنمایی های لازم جهت بازگشت کالا را به شما اعلام می دارند.

مغایرت کالا با سفارش:

در صورت وجود مغایرت در کالای دریافت شده با سفارش، مشتریان تا 24 ساعت (یک روز کاری) فرصت دارند تا مورد را به پشتیبانی آی آر مال اعلام نمایند. پس از بررسی و تایید واحد پشتیبانی راهنمایی های لازم جهت عودت کالا به مشتری اعلام می شود.

انصراف از خرید:

مشتریان می توانند تا 7 روز پس از دریافت مرسوله از خرید خود انصراف داده و سفارش یا کالای خود را مرجوع نمایند. پس از گذشت این زمان، انصراف از خرید امکان پذیر نمی باشد.

ضمانت 7 روزه کالا شامل محصولاتی می شود که در صفحه محصول آن ضمانت 7 روزه کالا ذکر شده باشد. در صورتی که مشتری کل سفارش را عودت دهد، تمام محتویات بسته ارسالی شامل اقلام سفارش و هدایا و فاکتور نیز باید عودت داده شود.

هزینه عودت سفارش و کالا:

درصورتی که بازگشت کالا به دلیل وجود ایراد یا عدم تطابق اقلام سفارش باشد، هزینه عودت بر عهده آی آر مال خواهد بود. در صورتی که مشتری از خرید خود انصراف دهد هزینه عودت کالا به صورت کامل بر عهده مشتری می باشد.

عودت وجه

پس از عودت کالا یا سفارش و تحویل آن به آی آر مال و بررسی آن، در صورت تایید واحد کنترل کیفیت، طی بازه 2 تا 5 روز کاری وجه سفارش به شماره حساب اعلام شده از سوی مشتری عودت داده می شود. توجه داشته باشید شماره حساب باید به نام مشتری باشد.

 

 

 

منوی اصلی